Track & Field
Track Results from the GRHS Track Invite (4.23.21)
Boys 100 Meter Dash
Andrew Skorcz- 2nd overall (11.59)
Saben Carlsen- 3rd overall (11.77)
Girls 100 meter Dash
Gracie Nightingale- 2nd overall (13.49)
Boys 200 Meter Dash
Andrew Skorcz- 1st overall (23.35)
Girls 200 Meter Dash
Gracie Nightingale- 5th overall (27.97)
Boys 400 Meter Dash
Zach Tranchitella- 3rd overall (53.62)
Girls 800 Meter Run
Kayla Smith- 5th overall- (2:56.00)
Girls 1,600 Meter Run
Hannah Shuler- 3rd overall (5:50.00)
Boys High Jump
Porter Chubb- 5th overall (5-08.00)
Girls Pole Vault
Eva Andrews- 5th overall (7-00.00)
Girls Shot Put
Every Elmore- 5th overall (29-04.00)
Girls Discus
Kayleigh Hamblin- 4th overall (99-05)
Kameron Wilson- 5th overall (97-08)
Girls 4x100 Meter Relay
Ava Andrews, Karley Callahan, Kennedy Nacey, Abby Jones- 5th overall (56.33)
Boys 4x800 Relay
Zach Tranchitella, Edmon Huang, Kamren Santuff, Taden Morrell- 3rd Overall (8:55.403)
Boys 4x400 Relay
Andrew Skorcz, Taden Morrell, Zach Tranchitella, Kamren Santhuff- 1st overall (3:42.28)
Girls 4x400 Relay
Gracie Nightingale, Hadley Banks, Hannah Shuler, Anabella Fausett- 4th overall (4:53.05)
Team Points
Lady Tigers- 10th overall out of 14 (55.5 points)
Tigers- 9th overall out of 14 (66.5 points)
Track Results from the Dave Draney Track Invitational (4.21.21)
Boys 100 Meter Dash
Andrew Skorcz- 2nd overall (11.69)
Saben Carlsen- 4th overall (11.91)
Girls 100 meter Dash
Gracie Nightingale- 5th overall (13.53)
Boys 200 Meter Dash
Andrew Skorcz- 2nd overall (23.22)
Saben Carlsen- 4th overall (23.69)
Boys 400 Meter Dash
Zach Tranchitella- 2nd overall (53.62)
Boys 800 Meter Run
Kamren Santhruff- 4th overall (2:13.89)
Girls 800 Meter Run
Hannah Shuler- 3rd overall (2:35.58)
Aubrielle Maes- 4th overall- (2:40.10)
Girls 3,200 Meter Run
Kayla Smith- 5th overall (13:33.25)\
Boys 3,200 Meter Run
Quinten Gasaway- 5th overall (11:30.03)
Boys 300 Meter Hurdles
Brock Bider- 5th overall (48.97)
Girls Pole Vault
Eva Andrews- 5th overall (7-00.00)
Boys Discus
Tyler Bradford- 5th overall (128-06)
Girls Discus
Kayleigh Hamblin- 4th overall (99-05)
Kameron Wilson- 5th overall (97-08)
Boys Shot Put
Colton Carlson- 4th overall (39-05.00)
Girls 4x100 Meter Relay
Ava Andrews, Karley Callahan, Kennedy Nacey, Abby Jones- 4th overall (58.49)
Boys 4x100 Meter Relay
Dylan Cobrun, Saben Carlson, Andrew Skorcz, Cadon Shaklee- 3rd overall (46.56)
Boys 4x800 Relay
Irving Rodriguez, Edmon Huang, Kamren Santuff, Quinten gasaway- 3rd Overall (9:16.81)
Boys 4x800 Relay
Hannah Shuler, Hadley Banks, Kayla Smith, Aubrielle Maes- 3rd Overall (11:10.47)
Girls 4x400 Relay
Morgan Carter, Hadley Banks, Ava Andrews, Aubrielle Maes- 3rd overall (4:25.38)
Boys Sprint Medley Relay
Andrew Skorcz, Saben Carlson, Zach Tranchitella, Charles Fossey- 1st overall (3:41.84)
Girls Sprint Medley Relay
Ellie Christensen, Presley Nacey, Gracie Nightingale, Morgan Carter- 3rd overall (5:07.24)
Team Points
Lady Tigers- 6th overall out of 8 (60.5 points)
Tigers- 2nd overall out of 8 (97.33 points)
Track Results from the Ted Schroeder Track Invite (4.10.21)
Boys 100 Meter Dash
Andrew Skorcz- 1st overall (11.38)
Saben Carlsen- 3rd overall (11.52)
Girls 100 meter Dash
Gracie Nightingale- 4th overall (13.47)
Boys 200 Meter Dash
Andrew Skorcz- 3rd overall (23.15)
Saben Carlsen- 5th overall (23.83)
Issac Schoenfeld- 9th overall (24.31)
Girls 200 Meter Dash
Gracie Nightingale- 3rd overall (27.97)
Annette Proa- 9th overall (29.09)
Boys 400 Meter Dash
Andrew Skorcz- 2nd overall (55.13)
Girls 400 Meter Dash
Aubrielle Maes- 5th overall (1:06.95)
Hannah Shuler- 9th overall (1:08.45)
Boys 800 Meter Run
Charles Fossey- 1st overall (2:08.917)
Zach Tranchitella- 3rd overall (2:14.47)
Edmon Huang- 7th overall (2:21.61)
Girls 800 Meter Run
Kayla Smith- 4th overall- (2:56.00)
Anabella Fausett- 7th overall (3:01.75)
Boys 1,600 Meter Run
Chales Fossey- 2nd overall (4:56.22)
Zach Tranchitella- 7th overall (5:18.37)
Ethan Sholey- 8th overall (5:19.48)
Girls 1,600 Meter Run
Kayla Smith- 3rd overall (6:31.58)
Harmanee Geddie- 5th overall (6:45.73)
Boys 3,200 Meter Run
Taden Morrell- 6th overall (11:33.27)
Quinten Gasaway- 7th overall (11:38.20)
Edmon Huang- 8th overall (11:42.02)
Boys 300 Meter Hurdles
Brock Bider- 7th overall (47.33)
Girls 300 Meter Hurdles
Kennady Nacey- 10th overall (57.45)
Boys Long Jump
Brock Bider- 6th overall (18-08.50)
Trenton Butcher- 10th overall (18-05.00)
Girls Long Jump
Kennady Nacey- 11th overall (13-02.25)
Boys Triple Jump
Trenton Butcher- 4th overall (38-05.00)
Micheal Faigl- 10th overall (35-07.00)
Girls Triple Jump
Cali Polastro- 7th overall (31-05.00)
Boys High Jump
Porter Chubb- 6th overall (5-08.00)’
Issac Schoenfeld- 8th overall (5-06.00)
Trenton Butcher- 9th overall (5-04.00)
Girls High Jump
Cali Polastro- 1st overall (5-05.50) New School Record
Kameron Wilson- 5th overall (4-08.00)
Girls Pole Vault
Hannah Shuler- 6th overall (6-06.00)
Boys Shot Put
Kelton Bornazian- 7th overall (40-10.00)
Brendan Faigl- 8th overall (40-03.50)
Girls Shot Put
Kayleigh Hamblin- 13th overall (30-03.00)
Kameron Wilson- 10th overall (30-01.00)
Boys Discus
Jake Eddy- 7th overall (116-02)
Tyler Bradford- 8th overall (116-00)
Porter Chubb- 10th overall (111-05)
Girls Discus
Kameron Wilson- 3rd overall (100-09)
Timberly Hamblin- 10th overall (80-11)
Boys 4x100 Meter Relay
Saben Carlson, Cadon Shaklee, Dylan Coburn, Andrew Skorcz- 1st overall (46.79)
Girls 4x100 Meter Relay
Ava Andrews, Karley Callahan, Abby Jones, Ellie Christensen- 4th overall (58.40)
Boys Sprint Medley Relay
Brycen Coombs, Braden Killpack, Conner Tygum, Ethan Sholey- 4th overall (4:05.50)
Girls Sprint Medley Relay
Gracie Nightingale, Annette Proa, Cali Polastro, Aubrielle Maes- 2nd overall (4:34.97)
Boys 4x800 Relay
Tyler Franklin, Edmon Huang, Quinten Gasaway, Taden Morrell- 1st Overall (9:02.42)
Team Points
Lady Tigers- 5th overall out of 12 (71 points)
Tigers- 2nd overall out of 10 (105 points)
Meet Results from Mountain View (3.31.21)
Boys 100 Meter Dash
Andrew Skorcz- 2nd overall (11.42)
Girls 100 meter Dash
Gracie Nightingale- 2nd overall (13.37)
Annette Proa- 7th overall (14.22)
Ava Andrews- 11th overall (15.03)
Boys 200 Meter Dash
Andrew Skorcz- 3rd overall (23.10)
Dylan Coburn- 6th overall (24.82)
Girls 200 Meter Dash
Gracie Nightingale- 1st overall (28.53)
Annette Proa- 5th overall (29.69)
Ava Andrews- 10th overall (31.15)
Boys 400 Meter Dash
Zach Tranchitella- 2nd overall (54.90)
Girls 400 Meter Dash
Aubrielle Maes- 2nd overall (1:03.04)
Boys 800 Meter Run
Charles Fossey- 3rd overall (2:07.99)
Taden Morrell- 10th overall (2:16.91)
Girls 800 Meter Run
Anabella Fausett- 11th overall (3:01.70)
Boys 1,600 Meter Run
Edmon Huang- 12th overall (5:20.62)
Girls 1,600 Meter Run
Harmanee Geddie- 9th overall (6:48.77)
Boys 3,200 Meter Run
Charles Fossery- 1st overall (10:25.17)
Ethan Sholey- 9th overall (11:13.81)
Boys 300 Meter Hurdles
Kamren Santhuff- 8th overall (45.87)
Boys Long Jump
Trenton Butcher- 7th overall (18-01.75)
Cadon Shaklee- 8th overall (18-00.00)
Brock Bider- 10th overall (17-05.50)
Girls Long Jump
Kennady Nacey- 11th overall (13-06.25)
Boys Triple Jump
Trenton Butcher- 6th overall (37-05.75)
Micheal Faigl- 7th overall (37-05.00)
Boys High Jump
Micheal Faigl- 7th overall (5-06.00)
Girls High Jump
Cali Polastro- 6th overall (4-08.00)
Boys Pole Vault
Kyle Cahill- 8th overall (8-06.00)
Maddix Holmes- 10th overall (8-00.00)
Girls Pole Vault
Lindsey Cox- 7th overall (6-00.00)
Boys Shot Put
Kelton Bornazian- 7th overall (37-10.50)
Brendan Faigl- 12th overall (36-00.00)
Girls Shot Put
Kendra Thornton- 11th overall (27-11.00)
Timberly Hamblin- 12th overall (27-02.50)
Kayleigh Hamblin- 13th overall (27-01.25)
Boys Discus
Kelton Bornazian- 12th overall (96-02)
Tyler Bradford- 14th overall (93-09)
Jake Eddy- 15th overall (90-09)
Brenden Faigl- 16th overall (88-04)
Girls Discus
Allyson Turner- 13th overall (78-09)
Girls 4x400 Relay
Morgan Carter, Hadley Banks, Aspen Lucero, Anabella Fausett- 4th overall (5:10.43)
Boys 4x100 Meter Relay
Saben Carlson, Cadon Shaklee, Dylan Coburn, Andrew Skorcz- 4th overall (46.72)
Boys Sprint Medley Relay
Brycen Coombs, Braden Killpack, Conner Tygum, Ethan Sholey- 5th overall (4:12.85)
Girls Sprint Medley Relay
Gracie Nightingale, Annette Proa, Cali Polastro, Aubrielle Maes- 3rd overall (4:47.46)
Boys 4x800 Relay
Tyler Franklin, Edmon Huang, Quinten Gasaway, Taden Morrell- 1st Overall (9:02.42)
Team Points
Lady Tigers- 6th overall out of 10 (48 points)
Tigers- 5th overall out of 11 (75 points)